אבטחת מערכות מידע

תחום אבטחת מערכות המידע עוסק במניעת סיכונים המאיימים על מערכות המחשוב ועל קיום פעילות עסקית תקינה.

אתגר אבטחת מידע, מחייב שימוש במכלול אמצעים שתפקידם לוודא שהמידע האצור במערכת מוגן וממודר.
מגוון האמצעים הקיימים בשוק הוא רב, יש להתאימו לאופי הארגון ולתקציב שהנהלת החברה מוכנה להעמיד לטובת הנושא. סיסמייט תסייע בתהליך קצר של קביעת מדיניות והגדרות  שלאחריו ייקבע סוג הפתרון.

להלן מספר טיפים לאבטחת הרשת והמידע:
1. חומת אש - קו ההגנה הראשון בחיבורך לאינטרנט. תפקידה של חומת האש הוא לשלוט במידע העובר מהאינטרנט למחשב ובחזרה. את חומת האש ניתן למצוא הן בחומרה והן בתוכנה ובמגוון רחב של רמות אבטחה.

2. אנטי וירוס - עוד לפני שהיה אינטרנט כבר היו אנשים שכתבו תוכנות זדוניות לכל מיני מטרות, חלקן לא יותר מטורדניות וחלקן סכנה של ממש לחומר על מחשבך. תוכנת אנטי וירוס טובה ומעודכנת עוזרת במניעת ההדבקה.

3. עדכוני דפדפן - חלק גדול מהפריצות למחשבים נגרם כתוצאה מקבציי Cookie שדפדפן האינטרנט שלך מוריד באופן אוטומטי במהלך הגלישה. עדכוני אבטחה שיוצאים מעת לעת לדפדפן האינטרנט מומלצים בכדי לחסום את "הפריצה של אתמול" ולהמתין "לפריצה של מחר".

4. מניעת תוכנות ריגול - בעוד שמרבית תוכנות האנטי וירוס מצליחות למגר את תופעת ה-Spyware לפעמים הן פשוט לא מספיקות. תוכנות ריגול במקרה הטוב מאיטות את עבודת מחשבך ובמקרה הרע פוגעות בחומר שעליו ולעיתים אף "מדביקות" את חברייך.
להורדת תוכנת Malwarebytes לבדיקת מחשבך לחץ כאן.

5. גיבויים - צור גיבויים תכופים של כל המידע החשוב לך. בין אם בעסק (מסדי נתוניים, מיילים ומידע על לקוחות) או בבית (תמונות משפחתיות, וידאו מהבר-מצווה ומסמכים אישיים) אבדן של המידע אף פעם לא נעים ושיחזורו ללא גיבוי פשוט יקר מאד. גיבוי על כונן חיצוני מומלץ מאד.
לקבלת הצעה לגיבוי בשרתינו לחץ כאן.

6. הכר/י באיומיי דואר אלקטרוני - קבצים מצורפים במייל הם איום ממשי - התייחס אליהם בהתאם.
אם אינך מכיר את מי ששלח לך מייל לעולם אל תפתח את הקבצים המצורפים בו ואף מומלץ למחוק את המייל במיידי.
הונאות - תופעת מיילים ידועה שתפקידה "לנגן" על הרגשות שלך במטרה לסחוט ממך כסף. לעולם אין לתת את פרטי האשראי או חשבון הבנק דרך המייל.
דיוג - תופעת ה-Phishing תפקידה לנסות ו"לדוג" ממך מידע אישי. אם קיבלת מייל שנראה לגטימי מהבנק שמנסה לאשר איתך מספר פרטים, לעולם אין למסור שום פרט מזהה ובפרט סיסמאות. הבנקים לעולם לא מאשרים דבר במייל.

7. סיסמאות - השתמש/י בסיסמאות חזקות ומרובות תווים (אותיות גדולות, קטנות, מספרים וסימנים) בכדי להגן על המידע האישי שלך. אל תשתמש/י במילים ידועות מראש או תאריכים ברורים המקושרים אלייך. מומלץ אף להחליף את הסיסמאות מעת לעת.

הכי חשוב - השתמש/י בהיגיון פשוט. אם אינך בוטח באתר אינטרנט מסויים, צא ממנו. אם אינך בטוח שחברך שלח לך מייל מסויים, התקשר אליו ושאל אותו.

בכל מקרה אנחנו כאן, בשבילך
.